Kontrola prędkości, trzeźwości i maseczek. Jutro ruszy akcja „majówka”

W związku ze zbliżającym się czasem wolnym od pracy, od 30 kwietnia do 3 maja br. policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na terenie Sądecczyzny. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, na trasach naszego regionu pojawi się więcej patroli.

Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, a przede wszystkim na:

  • nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
  • niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików);
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Podróżni powinni pamiętać, że policyjne działania, nawet najbardziej nasilone nie zastąpią rozsądku i wyobraźni kierujących.

W okresie od 30.04 do 03.05.2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton

(z wyłączeniem autobusów) w dniach:

  • 30 kwietnia i 2 maja br. – w godz. 18.00 – 22.00;
  • 1 i 3 maja br. – w godz. 8.00 – 22.00;

Policjanci szczególną uwagę zwrócą również na przestrzeganie obostrzeń ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Codziennie będą sprawdzać, czy mieszkańcy objęci kwarantanną/izolacją domową stosują się do jej zasad. Należy pamiętać, że okres kwarantanny/izolacji jest szczególnie ważny, ponieważ, łamiąc taki nakaz nie tylko narażamy się na możliwość zapłacenia wysokich kar, czy sprawę karną ale przede wszystkim narażamy osoby z najbliższego otoczenia, rodzinę lub inne napotkane osoby na zarażenie wirusem, czyli utratę przez nich zdrowia, a może nawet śmierć.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu

Policja apeluje o przestrzeganie obostrzeń, nakazów i zakazów służb sanitarnych m.in. obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu społecznego, stosowania się do ograniczeń w transporcie drogowym czy limitów osób w sklepach i świątyniach.

Przypominamy również, że branża hotelarska (z pewnymi wyjątkami) do 7 maja br. nie powadzi działalności, a funkcjonariusze w szczególności podczas majowego weekendu będą kontrolować stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

Wszystkie aktualnie zasady bezpieczeństwa i ograniczenia dostępne są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Skip to content