W piątek otwarcie Parku Strzeleckiego

W najbliższy piątek (30 kwietnia) zostanie oficjalnie otwarty Park Strzelecki. Uroczystość będzie miała ograniczony charakter ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne. Przewidziana w pierwotnych planach, plenerowa impreza z udziałem mieszkańców odbędzie się w późniejszym terminie.

Zarówno sam teren parku jak i jego otoczenie mocno się zmieniły. Powstał tu amfiteatr na 3 tysiące miejsc. Stare, asfaltowe alejki spacerowe zostały wyremontowane. Zastąpiły je ścieżki wyłożone kostką. W ramach prac wybudowane zostały również nowe obiekty: place zabaw dla dzieci, plac wejściowy z fontanną, wielofunkcyjny pawilon, mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych oraz drewniane altany, które stanowić będą „czytelnię” i „ogród seniora”. Przebudowano także ogrodzenia kortów tenisowych. Cały teren parku będzie monitorowany.

W ramach projektu nowy wygląd zyskały przylegające do parku ulice, powstał też parking na ok. 280 miejsc postojowych oraz dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej.

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego kosztowała około 53 mln zł.

Projekt powstaje przy wsparciu samorządu województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie w wysokości 27,5 mln zł. Nowy Sączy uzyskał w 2018 roku. Budowa – po dwóch przetargach – ruszyła w październiku 2019 roku.

Skip to content