W piątek otwarcie Parku Strzeleckiego

W najbliższy piątek (30 kwietnia) zostanie oficjalnie otwarty Park Strzelecki. Uroczystość będzie miała ograniczony charakter ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne. Przewidziana w pierwotnych planach, plenerowa impreza z udziałem mieszkańców odbędzie się w późniejszym terminie.

Zarówno sam teren parku jak i jego otoczenie mocno się zmieniły. Powstał tu amfiteatr na 3 tysiące miejsc. Stare, asfaltowe alejki spacerowe zostały wyremontowane. Zastąpiły je ścieżki wyłożone kostką. W ramach prac wybudowane zostały również nowe obiekty: place zabaw dla dzieci, plac wejściowy z fontanną, wielofunkcyjny pawilon, mini-ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną wyposażoną w elementy do ćwiczeń dla dorosłych oraz drewniane altany, które stanowić będą “czytelnię” i “ogród seniora”. Przebudowano także ogrodzenia kortów tenisowych. Cały teren parku będzie monitorowany.

W ramach projektu nowy wygląd zyskały przylegające do parku ulice, powstał też parking na ok. 280 miejsc postojowych oraz dwa nowe przystanki komunikacji miejskiej.

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego kosztowała około 53 mln zł.

Projekt powstaje przy wsparciu samorządu województwa małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie w wysokości 27,5 mln zł. Nowy Sączy uzyskał w 2018 roku. Budowa – po dwóch przetargach – ruszyła w październiku 2019 roku.

 1. Panie Handzel,
  Czy ma Pan w planie otworzyć Park Strzelecki w Nowym Sączu w czwartek wieczorem przed oficjalnym otwarciem w piątek ?
  Pamięta Pan jak to było z otwarciem mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Dał Pan wtedy popis swojego chamstwa !

  Pani Przewodnicząca Iwona Mularczyk,
  Jezeli nie przejmie Pani Parku Strzeleckiego i nie zapewni jego ochrony, to pod Handzlem ten park przetrwa do miesiąca czasu. Potem nastąpi jego dewastacja
  Handzel to biedak, on nie jest w stanie utrzymać nawet przystanków komunikacji miejskiej w Nowym Sączu ! Co drugi przystanek jest zdewastowany, bez szyb !
  Podobno do pilnowania Parku Strzeleckiego Handzel ma wyznaczyć … jednego emeryta ze Straży Miejskiej ! Hahaha !

 2. keisyr weź Panią Mularczyk i razem pilnujcie przystanków i parku strzeleckiego, jak masz ochotę. Od pilnowania porządku publicznego są służby takie jak np. Policja Sądecka której nie ma, bo oddelegowana została do Wa-wy do pilnowania… wiadomo kogo/czego.

 3. Panie Handzel,
  Daj Pan popis swojego chamstwa i otwórz Pan Park Strzelecki w czwartek, najlepiej w nocy !!!
  Aha, i nie zapomnij Pan nakłamać że to Pan dał pieniądze na budowę tego Parku !!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Zaproszenie na Pokłon Trzech Króli
Skip to content