Narkotyki na kuchennym blacie. Sprawcy grozi 10 lat

Kilka dni temu, sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej realizowali czynności w jednym z mieszkań na terenie Sądecczyzny. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 250 gramów suszu ziela konopi oraz amfetaminę. Część środków odurzających znajdowała się na kuchennym blacie, a część schowana była w szafkach. Z takiej ilości narkotyków można byłoby wytworzyć blisko pół tysiąca działek dilerskich o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych.

KM Policji w Nowym Sączu

W czasie przeszukania, w mieszkaniu przebywało czterech młodych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani jako podejrzewani o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich, 21-latek był bardzo agresywny wobec policjantów, w związku z czym został obezwładniony.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że powodem agresywnego zachowania młodego mężczyzny był fakt, że zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki należały do niego. 21-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz zmuszania policjantów przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej, a także spowodowania uszczerbku na ich zdrowiu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt – w oczekiwaniu na wyrok 21-latek spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące.

Skip to content