W poniedziałek na szczepienie mogą się rejestrować 47- latkowie. Później młodsi

Już w najbliższym tygodniu przyspieszy system rejestracji na szczepienia przeciwko Covid – 19. Od poniedziałku (26 kwietnia) zapisy będą prowadzone dla roczników 1974 – 1975. W kolejnych dniach po dwa kolejne roczniki aż do 7 maja.

Od 7 maja uruchomiona zostanie rejestracja trzech roczników dziennie.  Harmonogram przedstawia się następująco:

#szczepimySie/twitter

-Do 9 maja wszyscy chętni będą mieli e-skierowania na szczepienia – zapowiedział szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Szybszą rejestrację przewidziano też dla grup osób, które w początkowej fazie programu szczepień przeciw COVID-19 zgłosiły chęć zaszczepienia za pomocą rządowego formularza.

– 28 kwietnia zostanie uruchomiona rejestracja dla osób pomiędzy 30. a 39. rokiem życia, które zgłosiły wcześniej chęć zaszczepienia. To około 400 tys. osób – powiedział szef KPRM. 4 maja otwarta zostanie rejestracja dla grupy wiekowej 18-29 lat, które wypełniły formularz chęci zaszczepienia. W przypadku osiemnastolatków nie jest ważna data urodzenia. – Przyjmujemy cały rocznik 2003 – uściślił minister. Na razie program szczepień nie obejmuje dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Dotychczas w całej Polsce zaszczepiło się ponad 9 milionów osób.

Skip to content