Pożary na balkonach

W ostatnich dniach strażacy z JRG nr 1 Nowy Sącz wyjeżdżali do pożarów, które powstały na balkonach na Sądeckich osiedlach.

źródło: PSP Nowy Sącz

Do pierwszego pożaru doszło w sobotę 10 kwietnia około godziny 13.21 w mieszkaniu przy ulicy Lwowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  doszło do pożaru plastikowych elementów oraz sztucznej trawy na posadzce balkonu mieszkania na pierwszym piętrze. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu strażaków do mieszkania i ugaszeniu pożaru na balkonie. Wyrzucono spalone pozostałości na zewnątrz i przelano je wodą. Dokładne sprawdzono miejsca pożaru kamerą termowizyjną a mieszkanie czujnikiem wielogazowym.

źródło: PSP Nowy Sącz

Do kolejnego pożaru na balkonie  strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu  zostali zadysponowani 13 kwietnia około godziny 13.44 na ulicę Sucharskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na 6 piętrze na balkonie w bloku zapaliła się doniczka z kwiatami. Działania zastępów straży  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu drabiny mechanicznej  do balkonu objętego pożarem.  Podano prąd gaśniczego z kosza drabiny na palące się elementy. Przelano i schłodzono elementy objęte pożarem oraz elementy balkonów. Sprawdzono mieszkania na obecność gazów niebezpiecznych, nie stwierdzając zagrożeń.

Skip to content