Jechała ul. Piłsudskiego z prędkością ponad 125 km/h

KM Policji w Nowym Sączu

W miniony piątek oraz poniedziałek policjanci sądeckiej drogówki prowadzili cykliczne działania pod nazwą „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań jest zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że to właśnie prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku. W efekcie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili ponad 200 kierujących, którzy poruszali się za szybko i zatrzymali 7 praw jazdy.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma ogromny wpływ na skalę ich skutków. Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Trzeba pamiętać, że już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia w przypadku potrącenia, a nawet najbardziej bezpieczny samochód nie zagwarantuje, że kierowca i pasażerowie wyjdą z wypadku bez szwanku.

Dlatego policjanci stale apelują o rozwagę i nieprzekraczanie obowiązujących limitów prędkości, a także prowadzą cykliczne działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. 9 i 12 kwietnia br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego pojawiło się więcej patroli w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, a policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących, który poruszali się z nadmierną prędkością. Podczas tych działań mundurowi skontrolowali 225 pojazdów ujawniając 202 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. 

Niechlubną rekordzistką była kierująca audi, która jadąc przez al. Piłsudskiego w Nowym Sączu poruszała się z prędkością 125 km/h,  gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Policjanci nałożyli na kobietę mandat i 10 punktów karnych oraz zatrzymali jej prawo jazdy. Podczas prowadzonych działań, za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy łącznie 7 kierowcom.

W 2020 roku w Polsce odnotowano 23 540 wypadków drogowych (blisko 90% z nich spowodowali kierujący), w których zginęło 2 491 osób, a 26 463 zostały ranne*. Na Sądecczyźnie doszło w tym czasie do 331 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 10 osób, a 400 doznało obrażeń ciała. Zarówno na polskich, jak i sądeckich drogach drugą z kolei główną przyczyną wypadków (zaraz po nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. 

Policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 1. Wojewoda Małopolski
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Komendant Wojewódzki Policji
  Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza

  Czy wyciągnięto już konsekwencje prawne i służbowe wobec Komendanta Policji w Nowym Sączu za przyzwalanie na bandytyzm i wandalizm (rajdy i palenie gum) na parkingu przy pumptracku przy Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu ?

  Proszę wyciągnąć konsekwencje prawne i służbowe wobec Handzla, który tworzy zagrożenia życia i zdrowia kierowców i pieszych na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu !!!
  Brak sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach i brak rozwiązania typu rondo na skrzyżowaniu 1 Brygady- Piłsudskiego w Nowym Sączu powodują brak możliwości włączenia się do ruchu z ulic podporządkowanych w Aleje Piłsudskiego i rajdy pojazdów na tych Alejach
  Proszę wreszcie skończyć z bandytyzmem Handzla na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu !!!

  1. Handzel! Ty bandyto! Jak mogłeś nie wybudować ronda na skrzyżowaniu I Brygady/Piłsudskiego! Przecież po to zostałeś przestrzennym żeby zrobić tylko i aż tyle! Nie ważne że masz kilka innych spraw do załatwienia w tym (ledwie) 84. tysięcznym mieście! Weź łopatę i buduj jak Pan #keisyr nakazuje! 😂😂 ZIOMEK DOBRY JESTEŚ 💪🤦‍♂️

 2. Kiedy Komendant Policji w Nowym Sączu ściagnie mundur, włoży ubranie robocze i posprząta i naprawi parking przy Pumptracku przy Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu po nocnych rajdach i paleniu gum w tym miejscu ?

  1. A to bandyta! Komendant Policji organizuje rajdy, zaśmieca i niszczy parking przy ‘Pumptracku’ przy Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu przy okazji nocnych rajdów i paleniu gum w tym miejscu!
   #keisyr weź się rozpędź i **bnij się mocno w ścianę po chyba Ci się zwoje mózgowe sprostowały 😂

 3. Wojewoda Małopolski
  Marszałek Województwa Małopolskiego
  Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza

  Proszę uniemożliwić popełnienie przestępstwa przez Handzla !!!
  Przestępstwo to polega na wybudowaniu w Nowym Sączu wsiowego ministadioniku piłkarskiego na 4 tys. miejsc bez boisk treningowych !!!

  1. Handzel Ty przestępco! Jak mogłeś wybudować stadion na 4 tyś miejsc! Toż to największej wagi przestępstwo! Tak wielkie że nawet próżno go szukać w KK tylko wśród wersów zbioru parszywej komedii 😂 Ale tak szczerze to sądzę że komentarze te pisze jakiś BOOT albo redakcja dla podkur**enia widowni i zachęcenia do pisania komentarzy. Łyknąłem jak młody pelikan ale cóż, niech inni się uczą na błędach mych 😂

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content