Kibicom puszczają nerwy? Banerowa akcja w Nowym Sączu

W kilku miejscach Nowego Sącza można zobaczyć banery nawiązujące do decyzji władz miasta unieważniającej przetarg na wykonanie stadionu przy ulicy Kilińskiego.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić – autorami „banerowej akcji” są kibice MKS Sandecja. Takim sposobem próbują wyrazić swoje niezadowolenie z powodu przedłużającego się procesu związanego z budową obiektu.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji miał miejsce w 2017 roku (po awansie Sandecji do Ekstraklasy). Ówczesny prezydent Ryszard Nowak obiecywał, że obiekt powstanie w ciągu najbliższego roku. Tak się jednak nie stało. Przetarg unieważniono, ponieważ najtańsza oferta opiewała na sumę 60 milionów złotych. Miasto przeznaczyło na ten cel o 10 milionów mniej.

Do bliźniaczej niemal sytuacji doszło ostatnio. Po ciągnącym się 7 miesięcy przetargu i wykluczeniu z niego dwóch firm (decyzja KIO uznająca odwołania oferentów) okazało się, że budowa stadionu będzie kosztować ponad 60 milionów zł. Władze miasta podjęły więc decyzję o unieważnieniu postępowania, ponieważ ta suma była większa od zaplanowanej.

Skip to content