Ptasia grypa w Krasnem Potockiem

28 marca o godzinie 6.14 zastępy z OSP Krasne Potockie oraz JRG nr 1 w Nowym Sączu  zadysponowane zostały do działań w miejscowości Krasne Potockie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że zdarzenie ma miejsce w kurniku w którym  zdechła część drobiu.

Na miejscu byli obecni: przedstawiciele Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego w Nowym Sączu, Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Tarnowa, firma z Krynicy Zdroju zajmująca się dezynfekcją pojazdów wjeżdżających  i wyjeżdżających z strefy, dekontaminacją ubrań i sprzętu używanego na miejscu, zastęp OSP Krasne Potockie oraz pojazd firmy zajmującej się przewozem padliny. Teren ogniska chorobowego wyznaczony został ogrodzeniem wokół kurników.

Działania realizowane przez zastęp OSP Krasne Potockie przed przybyciem zastępu PSP polegały na rozłożeniu mat dezynfekcyjnych w trzech miejscach. Pierwsze przy wyjeździe z terenu ogniska chorobowego, drugi zlokalizowany w odległości około 20 m a trzeci zlokalizowany przy wyjeździe na drogę gminną. Dalsze działania zastępu OSP polegały na rozebraniu części ściany celem uzyskania dostępu dla ładowarki kołowej. Działania Jednostki Ratownictwa Chemicznego grupy polegały na zagazowaniu pozostałego ptactwa i załadowaniu na pojazd do przewozu padniętych zwierząt. Jednocześnie w trakcie działań pracownicy firmy dezynfekującej dezynfekowali pojazdy wjeżdżające i wyjeżdzające ze strefy. Na miejsce przybył patrol policji w celu pilotowania pojazdu wiozącego padnięte zwierzęta. Działania strażaków trwały cztery godziny.

źródło: PSP Nowy Sącz

Skip to content