Śmieci w kanalizacji. Sprawa trafiła do prokuratury – konferencja prasowa w Sądeckich Wodociągach

Spółka Sądeckie Wodociągi wypowiedziała umowę na odbiór ścieków spółce Nova. Powodem jest rażące naruszenie umowy. Zdaniem prezesów SW z wysypiska śmieci do kanalizacji trafiały odpady stałe, co nie tylko doprowadziło do awarii ale mogło spowodować skażenie środowiska.

 1. Tak wygląda wygląda współpraca firm komunalnych w mieście w ramach współpracy jedna donosi na drugą do prokuratury – wstyd. Sensacja goni sensację, na wysypisku znaleźli odpady – szok!!! w kanalizacji znaleźli galaretę – szok !!! spoceni sapiący odkryli, że kanał trzeba czyścić i udrażniać. Po co było sprzedawać udziały w SW, kto na to pozwolił?

  1. @ Henryku rozumiem, że jako przykładny obywatel wyrzucasz stałe odpady do kanalizacji a śmieci do lasu? Dodatkowo współpracę rozumiesz poprzez tuszowanie przestępstwa? Brawo, brawo…

   1. Drogi Janie. Pozwól, że przypomnę, dlaczego należy regularnie czyścić kanalizację.
    Kanalizacja do tego stopnia zrewolucjonizował nasze życie, że trudno je sobie dziś wyobrazić bez niej. System kanalizacyjny, wymaga bieżącej obsługi i czyszczenia, aby mógł sprawnie funkcjonować.
    Zatory w kanalizacji mogą się tworzyć z bardzo różnych powodów – bardzo często dzieje się to też z powodu naturalnego osadu. Widać to w studzience. Nieczyszczona i niedrożna kanalizacja będzie problemem wizerunkowym dla właściciela, co widzimy na filmie, będzie problemem technicznym ale też stresogennym bo zaprowadziła właściciela na konferencję prasową na której Panowie opowiadają o problemie swojej kanalizacji. Sprawa stała się oczywista, po pytaniu Dziennikarza, po którym Prezes powiedział: my przeglądamy studzienki, my czyścimy kanalizację linową w odstępach rocznych, dwuletnich! i w tym momencie wszystko stało się jasne! Częstotliwość! Częstotliwość! Regularne czyszczenie wykonane w sposób fachowy i odpowiednim sprzętem, jest gwarantem sprawności sieci wraz ze studzienkami i żadne zaklęcia medialne nie pomogą.
    Panie Janie, stawiamy na profilaktykę?
    Ustalamy, że czyszczenie kanalizacji powinno odbywać się cyklicznie ale nie co dwa lata, prawda?
    Miejmy Panie Janie nadzieję, że jak emocje opadną, bo mikrofony na konferencji drżały, Panowie Prezesi w zaciszu gabinetów przemyślą swoją odpowiedzialność i to, że sami, na siebie naskarżyli w telewizji, zaproszą na kawę kolegów z firmy komunalnej i rozwiążą ten problem bez fleszów i dziennikarzy jak na dżentelmenów przystało. Bo na razie słabo to wypadło.

 2. Redakcja Naszej Telewizji Sądeckiej w Nowym Sączu

  W związku z ponownym usunięciem mojego komentarza oświadczam że przestajemy (ja i moje środowisko) przeglądać portal i pisać komentarzy w NTV
  Nie chcemy mieć nic wspólnego z Redakcją, która szkodzi Nowemu Sączowi poprzez ukrywanie prawdy i manipulowanie informacjami !!!
  Będziemy dążyć do tego, aby za 2 lata po zmianie władzy w Nowym Sączu takie Redakcje jak NTV zostały zlikwidowane !!!

  1. Szanowny Panie.
   Usuwane są tylko te komentarze, które obrażają inne osoby a tym samym łamią regulamin.
   Pozdrawiam.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content