Radni PiS WNS apelują do prezydenta o dofinansowanie MPK

Apelujemy do prezydenta o przygotowanie projektu uchwały dotyczącej dofinansowania spółki MPK – mówił podczas konferencji prasowej radny Michał Kądziołka. Klub PiS WNS taki projekt chce poprzeć, pod warunkiem, że prezydent utrzyma dopłaty mieszkańcom do taryf za wodę i ścieki.

Pieniądze na dofinansowanie spółki miałyby pochodzić z wolnych środków a jak dodaje radny, dotacja pomoże uspokoić i wyciszyć nastroje wśród pracowników MPK.

Właśnie na temat spółki będą dyskutować sądeccy radni, podczas jutrzejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.

 1. To ja przepraszam, co ten chłopak mówi? radni pis przegłosowali zabranie z budżetu 4 mln które były w budżecie ma MPK, a teraz apeluje dp Prezydenta o znalezienie 4 mln? Czy ja dobrze słyszę? Przecież to się nadaje do prpkuratora. To jest radny?

 2. Panie Radny Kądziołka,

  Proszę wprowadzić opłaty za przejazdy komunikacja miejską w Nowym Sączu, tak jak to jest na przykład w Krakowie i Tarnowie !
  Wtedy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu przestanie być bankrutem !
  Za darmo to można dostać tylko w pysk !

 3. Proszę nie wprowadzać mieszkańców i pracowników w błąd. Dopóki Handzel nie przedstawi Radzie Miasta uchwały w sprawie dopłaty dla Spółki, Rada Miasta nie ma żadnego narzędzia ani ruchu , aby środki finansowe do MPK zostały przekazane. Cała inicjatywa jest po stronie Handzla, który chyba celowo wprowadza w błąd opinię publiczną i doskonale gra na emocjach pracowników i ich rodzin strasząc widmem zwolnień. Wiceprzewodniczący Kądziołka jasno oświadczył, że radni czekają na uchwałę w sprawie dopłaty dla Spółki, by ją podjąć i pieniądze przekazać. Tu trzeba zapytać, co więc powstrzymuje Prezydenta przed jej złożeniem, skoro jasna deklaracja poparcia radnych dla tego zadania padła. Zachęcam Szefa Związków Zawodowych MPK, aby sprawdził jak naprawdę wygląda procedura uchwałodawcza i nie dawał się wciągać w gierki polityczne. Pytanie, KTO w końcu blokuje przekazanie środków ????, na pewno nie Rada Miasta – wynika to z przepisów prawa. Ludzie, przejrzyjcie wreszcie na oczy komu powierzyliście urząd prezydenta w tym mieście i jakie są jego prawdziwe intencje. Kompromitacja goni kompromitację – Konflikty w spółkach, zaniedbania w Spółce NOVA,o których mówi cała Polska, fiasko i lipa z budową stadionu SANDECJI, który tak ochoczo nam obiecywał w kampanii……. to tylko ułamek jego “osiągnięć”. Dalej wierzycie jego słowom??? Ja już nie wierzę, a wierzyłem mocno. Więcej nabrać się nie dam.
  Pozdrawiam. Były sympatyk KN nie mylić z KOALICJĄ NIEUDACZNIKÓW

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Rozmowa Dnia: Urszula Nowogórska
Skip to content