Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem – tu znajdziesz pomoc

Cały przyszły tydzień będzie poświęcony osobom, które zostały pokrzywdzone przestępstwem.

Jeżeli jesteś masz taki problem, możesz otrzymać bezpłatną pomoc.

W dniach od 22 do 28 lutego br. bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne będą udzielane w sądach, prokuraturach, komendach Policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez asystentów sędziego i kuratorów zawodowych w dni robocze od poniedziałku 22 lutego 2021 r. do piątku 26 lutego 2021 r. w godzinach od 09.00 do 13.00 w budynku Sądu Rejonowego  w Nowym Sączu ul. dr Juliana Smolika 1 ( sala nr 301).

Harmonogram znajduje się także pod linkiem:

https://www.nowysacz.sr.gov.pl/tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem,new,mg,1.html,1020

Pomoc osobom pokrzywdzonym świadczyć też będą pracownicy prokuratur. Z uwagi na stan epidemiczny, kontakt z wyznaczonymi pracownikami w poszczególnych prokuraturach będzie możliwy tylko telefoniczny, na wskazane poniżej numery oraz godziny w poszczególnych jednostkach prokuratury:

Harmonogram przyjęć w linku poniżej:

http://www.prokuratura-nowysacz.pl/index.php?str=4&id=310

W dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku bezpłatne informacje i porady osobom pokrzywdzonym przestępstwem będą udzielane także w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu.

Informacje udzielane będą w godzinach od 10.00 do14.00
w sali rozpraw nr 010 (parter) w budynku Sądu przy ul. Pijarskiej 3

oraz pod adresem e-mali tydzienpomocy@nowysacz.so.gov.pl

i nr telefonu: 18 448 21 57.

W ramach akcji, pomoc i wsparcie można otrzymać w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Grottgera 50. W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 7:30-15:30 dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną, będą pełnić policjanci Wydziału Kryminalnego.

Skip to content