E-wizyta teraz również w języku migowym PJM

ZUS uruchamia e-wizytę w języku migowym. Wg. szacunków liczba osób niesłyszących w Polsce sięga ok. 500 tys. a 900 tys. Polaków ma poważny uszczerbek słuchu. Teraz te osoby także mogą prozmawiać z urzędnikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w trakcie wideorozmowy.

E-wizyta, czyli wideorozmowa z ekspertem ZUS, umożliwia załatwienie większości spraw bezpiecznie, bez konieczności przychodzenia do placówki. Do wideorozmowy wystarczy komputer lub smartfon z kamerą i mikrofonem.

E-wizytę rezerwujemy przez stronę internetową www.zus.pl/e-wizyta. Od 16 lutego nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl/e-wizyta wybrać „umów e-wizytę”, a następnie wybrać „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy i wybrać jej termin.

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie zastosowano bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Skip to content