">

Pod okiem Mgr Morsa malują mural na ścianie starosądeckiego liceum

Posłuchaj co mówi Mgr Mors oraz uczniowie starosądeckiego liceum

Grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu maluje mural w sali biologicznej pod czujnym okiem Mgr Morsa czyli Mariusza Brodowskiego – znanego sądeckiego graficiarza. Pomysłodawczynią akcji jest nauczycielka biologii Aneta Mamala.

– Sala biologiczna przejdzie pełną metamorfozę – mówi Aneta Mamala. – Mural stał się dużym impulsem do zmian. Zaprosiłam do współpracy Mgr Morsa i uczniów liceum. To niezwykła przygoda ze sztuką street art’u, której owoc już wkrótce ujrzy światło dzienne. Projekt jest realizowany przy współpracy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

– Najpierw nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie, którego celem było zaprojektowanie „ściany” do sali biologicznej – mówi dyrektor starosądeckiego LO Krzysztof Szewczyk. – Zwyciężył projekt Kingi Tudaj, uczennicy klasy 1b.

Wyróżniono także siedem innych projektów: Wioletty Zielińskiej, Nadii Zychowicz, Agnieszki Wątroby, Daniela Farona, Anny Lipki, Wiktorii Wnęk i Marleny Niemiec. Nagrodzeni uczniowie biorą udział w warsztatach z Mgr Morsem i wykonują mural.

– Wszystkie projekty były ciekawe i zasługiwały na pochwałę – mówi mgr Mors. – Młodzi ludzie są bardzo kreatywni i otwarci na sztukę. Wybór był niezwykle trudny, ale jeden projekt zwrócił moją szczególną uwagę, ponieważ jest surrealistyczny, a ja takie lubię. Projekt z żarówkami daje światło i pozytywną energię. Pokazuje, że nauka jest energią i jest niezbędna w życiu.

Mural będzie gotowy po weekendzie.

Skip to content