Markowe buty sportowe nie były markowe

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali trzech mieszkańców Sądecczyzny w wieku od 17 do 24 lat, których podejrzewali o szereg oszustw na terenie całej Polski.

Mężczyźni posługując się fałszywymi danymi personalnymi zalogowali się na jednym z portali społecznościowych i oferowali do sprzedaży markowe obuwie sportowe. Żeby nie wzbudzać podejrzeń wysyłali osobom zainteresowanym przesyłki za pobraniem. Klienci opłacali takie przesyłki u kurierów, którzy je dostarczali, a kiedy sprawdzali zawartość opakowań okazywało się, że wewnątrz co prawda znajdowało się obuwie, ale nie było ono markowe, tak jak w zamieszczonej ofercie. Z ustaleń sądeckich policjantów wynika, że młodzi mężczyźni w ciągu dwóch ostatnich miesięcy wysłali do swoich klientów ponad 200 takich paczek o łącznej wartości około 50 tys. zł. Część tej kwoty została już odzyskana przez funkcjonariuszy.

Jeszcze tego samego dnia, w którym mężczyźni zostali zatrzymani, cała trójka usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Najmłodszy ze sprawców, choć jeszcze niepełnoletni, za swoje czyny będzie odpowiadał już jak dorosły.

Policjanci dalszym ciągu wykonują czynności w tej sprawie, ponieważ ma ona charakter rozwojowy.

Skip to content