Rondo im. Carla Mengera. Radni nie byli jednomyślni

Choć wszystko wskazywało na to, że projekt uchwały dotyczący nadania imienia Carla Mengera rondu u zbiegu ulic Sucharskiego i Hallera nie wzbudzi kontrowersji, stało się jednak inaczej. W trakcie obrad pojawiła się zupełnie nowa propozycja nazwy dla tego miejsca, co wywołało blisko trzygodzinną dyskusję.

 1. Nauczycielka historii Iwona Mularczyk oprócz tego, że nie jest w stanie wyrazić swoich myśli, ogłasza, że nie powinno się dyskutować o tym czy rondo ma mieć imię członka dworu zaborcy austiackiego czy polskiego bohatera urodzonego w Nowym Sączu mjr Juliana Zubka ps.Tatar. Pani Mularczyk, Rogóż, nadawanie nazw ulicom, rondom austriackich zaborców to ciężki grzech, tyle Powstań i krwi przelanej pod zaborami, a p.p.Rogóż,Mularczyk zniesmaczeni, że polskiego bohatera zgłoszono? Dla przypomnienia p.Rogóżowi i p.Mularczyk -:
  I rozbiór Polski – 1772 (Rosja, Prusy, Austria) Prusy – ok. 36 tys. km², Austria – ok. 83 tys. km², Rosja – ok. 92 tys. km²
  II rozbiór Polski – 1793 (Rosja, Prusy) Prusy – ok. 58 tys. km², Rosja – ok. 250 tys. km²
  III rozbiór Polski – 1795 (Rosja, Prusy, Austria) Prusy – ok. 55 tys. km², Austria – ok. 47 tys. km², Rosja – ok. 120 tys. km²
  W wyniku trzech rozbiorów poszczególne państwa zagarnęły:
  Rosja – 462 tys. km² obszaru i 5,5 mln mieszkańców;
  Prusy – 141 tys. km² obszaru ok. 2,6 mln mieszkańców;
  Austria – 130 tys. km² obszaru ok. 4,2 mln mieszkańców.
  Pani Mularczyk, Rogóż daliście świadectwo patriotyzmu.

 2. Mularczykowa, Kądziołka, Rogóż są z Pisu i głosują za przedstawicielem tyrana zaborcy? co to się z Pisem w Sączu dzieje? Już w poprzedniej kadencji radni Pis zrobili honorowym obywatelem Józefa Oleksego, a teraz czczą ludzi zaborcy austriackiego. Taki sort.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
OPS Stary Sącz zamknięty z powodu koronawirusa.
Skip to content