KORONA party. Sądecki klub zaprasza na imprezy odkażające

W chwili gdy cała Polska podejmuje działania w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, jeden z sądeckich klubów tanecznych wpadł na pomysł, aby chorobę wykorzystać do celów marketingowych. Klub zachęca do udziału w zaplanowanych na najbliższy piątek i sobotę KORONA party weekend.

Kilkudziesięciu chorych – niektórzy w stanie ciężkim , kilkaset osób hospitalizowanych, kilka tysięcy objętych kwarantanną domową. Zamknięte przedszkola, szkoły, wyższe uczelnie a także instytucje kultury i ośrodki sportowe. Odwołane imprezy masowe w całej Polsce. Powodem jest oczywiście ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podczas gdy niemal cały świat próbuje walczyć z zagrożeniem, jeden z sądeckich klubów tanecznych zaprasza na KORONA party weekend. Imprezy zaplanowano na najbliższy piątek i sobotę, a odbywać się mają pod hasłem „Zapraszamy na imprezy odkażające”.

Niestety, do czasu publikacji tej informacji, nie udało nam się skontaktować z przedstawicielem klubu. Klub reklamuje się jako studencki, dlatego o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

– Zarówno uczelnia, jak i samorząd studencki nie mają z imprezą nic wspólnego – stanowczo podkreślał dr Tomasz Zacłona. 

Decyzją premiera RP w całej Polsce odwołane są imprezy masowe. Jest również zakaz ich organizowania. Art. 3 ustawy o bezpieczeństwie definiuje pojęcie imprezy masowej poprzez określenie liczby udostępnionych przez organizatora miejsc. W przypadku stadionów i terenów otwartych jest to liczba 1000 miejsc, w przypadku zamkniętych pomieszczeń – 500 miejsc, a w przypadku imprez sportowych 300. I w tej kwestii klub – organizując imprezę – prawa nie łamie. Proponowane przez niego KORONA party nie wyczerpuje pojęcia imprezy masowej. Sprawą jednak zainteresował się Sandepid. Inspektorzy zapowiadają kontakt z właścicielami klubu i będą nakłaniać ich do zmiany decyzji.

– Jest apel zarówno Inspekcji Sanitarnej jak i Ministerstwa Zdrowia o to, aby w tym czasie, przynajmniej dwóch tygodni nie organizować dużych imprez, tworzących duże skupiska ludzi. Apelujemy, żeby pozostać w domu. Organizowanie imprez przez kluby, takich gdzie na małej powierzchni osoby przebywają blisko siebie jest wysoce nierozsądne. Apelujemy aby imprez nie organizować – to jest apel do organizatorów i apel do mieszkańców, aby w takich imprezach nie brać udziału. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie i zdrowie osób nam najbliższych. Jeśli ktoś ulegnie zakażeniu, może chorobę przenieść na najbliższych – podkreśla rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Krakowie Dominika Łatak – Glonek.

Pomysł organizacji imprezy krytykują także internauci. W komentarzach dominują opinie, że pomysł – mówiąc delikatnie – do mądrych nie należy.

Co ciekawe, klub taneczny organizujący KORONA party weekend nie jest jedyny. Inny klub muzyczny z Nowego Sącza także zaprasza do udziału w dużej imprezie. Zaplanowano ją na piątek 20 marca a oferta jest skierowana do licealistów.

Skip to content