Czy MPK prowadzi działania na wypadek ewentualnego zarażenia koronawirusem?

O szczegóły dotyczące sprawy, pytali dziennikarze w trakcie konferencji prasowej, zwołanej w Ratuszu w Nowym Sączu. W odpowiedzi na to, czy MPK prowadzi zwiększone działania higieniczne mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia, wiceprezydent Magdalena Majka stwierdziła, że cyt.: „Na ten moment nie ma takiego polecenia, o konieczności częstszego niż normalnie dokonywania czynności dezynfekowania, czyszczenia po prostu autobusów. Nie wynika to też z żadnych zaleceń rządowych.” Tymczasem kilkadziesiąt minut później na stronie internetowej miasta pojawił się komunikat MPK, który publikujemy poniżej.

KOMUNIKAT MPK

„Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu zapowiada, że prowadzi działania, związane z profilaktyką na wypadek ewentualnego zagrożenia koronawirusem. 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz pasażerów, Spółka podjęła działania, mające na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa:

• zwiększono częstotliwość dezynfekcji  pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, wspólnie używanych miejsc i powierzchni  (m. in. poręczy, klamek, baterii łazienkowych),

• zainstalowano dozowniki ze środkiem dezynfekującym w miejscach ogólnodostępnych – dworzec autobusowy MPK, Punkty Obsługi Klienta oraz budynek administracyjny i warsztatowy MPK ,

• wydano preparaty dezynfekcyjne kierowcom autobusów oraz pracownikom, którzy mają kontakt z klientem, 

• kierowcy autobusu dodatkowo otrzymali nawilżane chusteczki higieniczne oraz jednorazowe rękawiczki,

• zaostrzono procedurę mycia autobusów – przecieranie poręczy, pochwytów i kasowników płynem dezynfekującym.

Ponadto na pętlach autobusowych, bezpośrednio po zakończeniu kursu, kierowcy mają obowiązek przez kilka minut przewietrzyć wnętrze autobusu, poprzez otwarcie wszystkich drzwi i szyberdachów.”

Skip to content