AKTUALIZACJA: Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w sądeckim szpitalu

AKTUALIZACJA IV:

Pacjent, który od piątku przebywa w nowosądeckim szpitalu nie jest zarażony koronawirusem. Wyniki przeprowadzonych testów są ujemne.
Pacjent został przeniesiony z izolatki, gdzie przebywał od piątku na oddział internistyczny.

Przypomnijmy, mężczyzna podejrzewany o zakażenie jest pracownikiem lotniska w Balicach. Z wysoką gorączką i dusznościami zgłosił się do przychodni, skąd został przewieziony są nowosądeckiego szpitala. Ponieważ istniało ryzyko, że pacjent może być zarażony koronawirusem, szpital wstrzymał przyjmowanie pacjentów a Szpitalny Oddział Ratunkowy został poddany dezynfekcji. Pierwotnie mężczyzna miał być przewieziony do innego szpitala ale wszystkie placówki odmówiły przyjęcia go.

Ostatecznie pacjent pozostał w szpitalu w Nowym Sączu.

AKTUALIZACJA III:

Wszystkie szpitale, do których sądecka placówka zwróciła się z prośbą o przyjęcie pacjenta podejrzewanego o zakażenie koronawirusem odmówiły przyjęcia. Mężczyzna zostanie w szpitalu w Nowym Sączu.
Będzie przebywał w izolatce. Wyniki testów potwierdzających lub wykluczających chorobę będą znane za 4 dni.

AKTUALIZACJA II:

Pacjent, który dziś trafił do sądeckiego szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem miał zostać przewieziony do jednego z krakowskich szpitali. Niestety zarówno ten, jak i inne szpitale odmawiają przyjęcia go. Trwają poszukiwania placówki w innej miejscowości.
Przypomnijmy, pacjent (pracownik krakowskiego lotniska) skarżył się na duszności oraz miał wysoką gorączkę. Karetką transportową został przywieziony do Nowego Sącza. Tu został przebadany przez lekarzy. Po jego przyjęciu szpital w Nowym Sączu wdrożył także odpowiednie procedury wstrzymując przyjęcia pacjentów. Mężczyzna z podejrzeniem choroby nie miał kontaktu z innymi pacjentami. Przeszedł natomiast korytarzem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który jest dezynfekowany.

Do sądeckiego szpitala trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna, którego na SOR przywiozła karetka, ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności. Pacjent jest pracownikiem lotniska.
Mężczyzna przechodzi obecnie badania. SOR został zamknięty i nie przyjmuje pacjentów.

Skip to content