PBW w Nowym Sączu zaprasza na kawę i spotkanie z Żywą Książką

Już w najbliższą sobotę 8 sierpnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Żywa Biblioteka.

To uznana na całym świecie inicjatywa oparta na prostej, ale ciekawej formule: w roli „książek” występują osoby reprezentujące różne środowiska, doświadczenia i zainteresowania. Zamiast tradycyjnego wypożyczania drukowanych pozycji, czytelnicy przy filiżance kawy będą mogli porozmawiać z zaproszonymi osobami – Żywymi Książkami – które podzielą się swoją historią, doświadczeniem, wiedzą i unikalną perspektywą. Celem akcji jest przełamywanie stereotypów, budowanie empatii oraz promowanie dialogu.

Wydarzenie wpisuje się w cykl inicjatyw organizowanych z okazji 35-lecia Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University.

Kogo będzie można „wypożyczyć” podczas spotkania:

  • Agnieszka Dywan – tłumaczka literatury i miłośniczka języków,
  • Piotr Pancerz – psychoterapeuta uzależnień, pracownik socjalny, zawodnik rugby i pszczelarz,
  • dr Jakub Marcin Bulzak – doktor historii, animator kultury i Mistrz Mowy Polskiej,
  • Rusudan Diasamidze – Gruzinka od niemal 20 lat mieszkająca w Polsce, opowiadająca o życiu na styku kultur,
  • Maciej Weber – pedagog, od ponad 20 lat kierownik Poradni MONAR w Nowym Sączu.

MIEJSCE I CZAS:

🗓️ Data: sobota, 8 sierpnia

Godziny: 11:00 – 15:00

📍 Lokalizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 61

🎟️ Wstęp wolny

Organizatorzy i Partnerzy wydarzenia:

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University, Dobry Tygodnik Sądecki, Nowosądecka Mała Galeria

Przejdź do treści