Forma godna mistrzyni! Starszy sierżant Marlena Bajsarowicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu po raz kolejny udowodniła, że doskonale radzi sobie w najtrudniejszych warunkach. Sądecka policjantka odniosła spektakularne zwycięstwo podczas prestiżowych zawodów biegowych w Limanowej, stając na podium zarówno w klasyfikacji służb mundurowych, jak i w ogólnej rywalizacji kobiet.
Wymagająca trasa na Miejską Górę
Tegoroczna edycja imprezy sportowej odbyła się 5 lipca i przyciągnęła ponad 300 zawodników z Polski oraz zagranicy, w tym reprezentantów różnorodnych formacji mundurowych. Biegacze musieli zmierzyć się z niezwykle trudną, około 7-kilometrową trasą prowadzącą na szczyt Miejskiej Góry w Limanowej.
Wyczerpujący podbieg o przewyższeniu sięgającym około 350 metrów oraz zróżnicowana nawierzchnia – składająca się z leśnych ścieżek, polnych dróg, kamienistych szlaków i fragmentów asfaltu – wymagały od uczestników nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale również ogromnej determinacji i siły woli.
Złoto w służbach mundurowych i podium w klasyfikacji generalnej
St. sierż. Marlena Bajsarowicz po raz kolejny pokazała klasę. W XIV Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Biegu Górskim nie dała szans rywalkom i wywalczyła 1. miejsce, zdobywając tytuł mistrzyni w kategorii kobiet.
To jednak nie jedyne osiągnięcie sądeckiej funkcjonariuszki tego dnia. W ogólnej rywalizacji XV Międzynarodowego Biegu Górskiego Anglosaskiego Limanowa Forrest policjantka zajęła znakomite 3. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, ulegając na trasie jedynie dwóm zawodniczkom.
Kolejne trofeum w bogatej kolekcji
Sukces w Limanowej to kolejny dowód na wyjątkową formę lekkoatletyczną sądeckiej policjantki. Przypomnijmy, że zaledwie kilka tygodni wcześniej – 23 maja – st. sierż. Marlena Bajsarowicz zdobyła 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Biegu Górskim, które odbyły się w ramach VI Półmaratonu Jaworze 2026.
Postawa i pasja funkcjonariuszki budzą ogromny uznanie. Gratulujemy znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów – zarówno na trasach biegowych, jak i w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Nowego Sącza!


