Nowoczesny ambulans trafił do podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej

foto: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Mieszkańcy gminy Łososina Dolna oraz okolicznych powiatów mogą czuć się bezpieczniej. Do tutejszej podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego trafił fabrycznie nowy ambulans. Inwestycja o wartości ponad 600 tysięcy złotych to kolejny krok w stronę modernizacji ratownictwa medycznego w regionie.

Uroczyste oddanie pojazdu do użytku odbyło się z udziałem przedstawicieli władz samorządowych. Symbolicznego przekazania kluczyków na ręce ratowników dokonał Starosta Nowosądecki Tadeusz Zaremba. W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. Wicestarosta Antoni Koszyk, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Pławiak oraz Wójt Gminy Łososina Dolna Adam Wolak. Gospodarzem spotkania był dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, Andrzej Bodziony.

– Bardzo się cieszę, że właśnie w Łososinie Dolnej oddajemy do użytku nowoczesny ambulans do podstawowego ratownictwa – mówił podczas uroczystości Starosta Tadeusz Zaremba. – Poprzedni samochód ma przejechane ponad dwieście tysięcy kilometrów i jest już wysłużony. Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo wymaga sprzętu, który gwarantuje szybką reakcję.

Inwestycja w życie i zdrowie

Nowa karetka zastąpi wyeksploatowany pojazd, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Podstacja w Łososinie Dolnej pełni pomoc nie tylko lokalnej społeczności ale wspiera także sąsiednie powiaty: limanowski, brzeski oraz tarnowski.

Szczegóły finansowania:

  • Całkowity koszt pojazdu: 630 000 zł
  • Wkład Starostwa Nowosądeckiego: 100 000 zł
  • Pozostałe środki: Fundusze własne Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

W grudniu ubiegłego roku podobny ambulans trafił do podstacji Pogotowia Ratunkowego w Grybowie.

Przejdź do treści