Zakończyła się budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Krakowskiej z linią kolejową nr 104 w Nowym Sączu. Nowy obiekt zastąpił przejazd kolejowo-drogowy, dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i przepustowość na ważnej arterii, stanowiącej jeden z dojazdów do miasta. W ramach prowadzonej inwestycji przebudowano również fragment ul. Krakowskiej. Poziom jezdni został obniżony, powstały nowe chodniki i dojazdy do sąsiednich posesji.
W Nowym Sączu budowane są także inne wiadukty kolejowe – przy ul. Węgierskiej i Zielonej. Powstają perony i nowe przejścia podziemne. Gotowy na ułożenie torów jest już most kolejowy nad Dunajcem, który powstał w miejscu przedwojennej przeprawy. Główne prace budowlane w mieście zakończą się jeszcze w tym roku, a pierwsi podróżni będą mogli skorzystać ze zmodernizowanej linii kolejowej bocznica Klęczany – Nowy Sącz w roku 2026.
Inwestycja PLK SA w Nowym Sączu to jeden z czterech odcinków projektu „Podłęże-Piekiełko”, na których obecnie realizowane są prace budowlane.
Projekt „Podłęże-Piekiełko” składa się z modernizacji i elektryfikacji 75 km trasy Chabówka–Nowy Sącz i budowy 58 km nowej linii, łączącej docelowo Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. Dzięki temu powstanie nowe połączenie, które ułatwi komunikację Krakowa z Podhalem i Sądecczyzną. Najszybsze pociągi pokonają trasę Kraków–Nowy Sącz w ok. 60 minut.
Szczegóły w materiale filmowym.