Przejazd pociągiem, spotkania autorskie, warsztaty. Rusza akcja „Kolej na książkę, książka na kolej”

fot. Sądecka Biblioteka Publiczna

Akcja „Kolej na książkę, książka na kolej” odbędzie się 27 lipca br. (sobota) ale warto się zapisać już dziś, bo ilość miejsc jest ograniczona a na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje.

Tegoroczne wydarzenie jest już trzecią edycją przedsięwzięcia literacko-podróżniczego promującego literaturę podróżniczą w drodze – w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. „Kolej na książkę, książka na kolej” to moc literackich atrakcji i podróżniczych doznań! Podróż muzycznym pociągiem, spotkania i rozmowy z pisarzami, warsztaty i animacje dla dzieci w otoczeniu gór i pięknej przyrody stwarzają niezapomniany klimat, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wydarzenie przeznaczone jest dla całych rodzin i oferuje atrakcje dla uczestników w każdym wieku.

PROGRAM:

godz. 8:45 – 9:30 – Dworzec PKP Nowy Sącz
Dzień pełen atrakcji i niezapomnianych przeżyć rozpocznie się na Dworcu PKP w Nowym Sączu, gdzie czekać będą na małych uczestników warsztaty plastyczne, spotkania z postaciami bajkowymi – żółwiem Franklinem i Kubusiem Puchatkiem. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oprowadzać będzie po wystawie miniatur pociągów a oczekujący na przejazd muzycznym pociągiem skorzystać będą mogli z mobilnej biblioteki.

godz. 9:30 – odjazd muzycznego pociągu do Piwnicznej-Zdroju
O godz. 9:30 z Nowego Sącza do Piwnicznej-Zdroju (gdzie będą czekały literackie, muzyczne i plastyczno-ruchowe atrakcje) odjedzie specjalny muzyczny pociąg, w którym odbywać się będzie koncert „Znowu jestem dziś w podróży”. Dla uczestników imprezy zagrają i zaśpiewają Grzegorz Racoń i Grzegorz Jaszczowski.

godz. 10:15 – spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne z Beatą Sabałą Zielińską
Spotkanie z Beatą Sabałą Zielińską odbędzie się na Placu Religijno-Turystycznym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju. Rodowita góralka, publicystka, dziennikarka radiowa i autorka książek o tematyce górskiej spotka się z dziećmi, by opowiedzieć o przygodach czworonożnego bohatera jednej ze swych książek pt. „TOPR O psie, który został ratownikiem”. Spotkaniu autorskiemu towarzyszyć będą warsztaty plastyczne.

godz. 10:15 – spotkanie autorskie z Jakubem Poradą
Kiedy mali uczestnicy wsłuchiwać się będą w opowieść o Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, starszych uczestników imprezy zaprosimy do wysłuchania Jakuba Porady – autora książek, podróżnika, dziennikarza telewizyjnego i radiowca.  Opowie on o swoich przygodach, podpowie jak tanio podróżować, nigdy się nie nudzić, znaleźć czas na rozwijanie pasji i odnaleźć w sobie wewnętrzny spokój.

godz. 11:30 – spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
Tuż przed południem rozpocznie się spotkanie z pisarzem dla dzieci i zapalonym podróżnikiem, który zwiedził ponad 60 krajów. Książkowym odbiciem pasji podróżniczej autora jest seria o Wombacie Maksymilianie  – i to właśnie on stanie się bohaterem opowieści Marcina Kozioła na Placu Religijno-Turystycznym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju.

godz. 11:30 – spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską
Podczas, gdy dzieci poznawać będą przygody wombata Maksymiliana, na dorosłych czekać będzie nie lada gratka – spotkanie autorskie z pisarką, podróżniczką, dziennikarką i autorką ponad stu książek motywacyjnych, podróżniczych, kulinarnych i językowych, opowiadających o jej samotnych wyprawach w różne krańce świata, przemianach życiowych i zdrowym stylu życia. Beata Pawlikowska spotka się z miłośnikami podróży i opowieści o zapierających dech w piersiach przygodach, kończąc wydarzenia na Placu Religijno-Turystycznym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju.

godz. 13:35 – odjazd muzycznego pociągu do Nowego Sącza
Popołudnie pełne literackich i podróżniczych przygód dopełni podróż do Nowego Sącza specjalnym muzycznym i rozśpiewanym pociągiem.

Ponadto:
Czas pomiędzy spotkaniami na Placu Religijno-Turystycznym św. Jana Pawła II w Piwnicznej-Zdroju umilą uczestnikom imprezy muzyczne dźwięki w wykonaniu Grzegorza Raconia i Grzegorza Jaszczowskiego. Wydarzeniom towarzyszyć będą stoiska partnerów i sponsorów akcji, uwalnianie książek, mobilna biblioteka oraz poczęstunek.


Wstęp na wszystkie poszczególne wydarzenia akcji jest bezpłatny.
Na przejazd specjalnym muzycznym pociągiem obowiązują bezpłatne bilety, które odebrać można w wypożyczalni głównej przy ul. Franciszkańskiej 11. Można również zarezerwować miejsca telefonicznie: 18 443-87-52 wewn. 29 bądź mailowo: promocja@sbp.nowysacz.pl.

Skip to content