II Gala Pływacka dla osób z niepełnosprawnościami

fot. Facebook/Stowarzyszenie "Rodzin i Przyjaciół Osób w Spektrum Autyzmu AUtopozytywni"

Stowarzyszenie „Rodzin i Przyjaciół Osób w Spektrum Autyzmu AUtopozytywni” oraz Szkoła Pływania „You can swim” zapraszają do udziału w II Gali Pływackiej. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i co najważniejsze, wcale nie trzeba umieć pływać. Bo jak przekonują organizatorzy „Pływać każdy może. Trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi”.

  • Celem gali jest promocja sportów wodnych u osób ze wszystkimi niepełnosprawnościami, integracja i dobra zabawa. Nie będzie rywalizacji, bowiem każdy, niezależnie od ograniczeń z jakimi się mierzy, ma szansę na udział w wydarzeniu – przekonują organizatorzy.

Gala odbędzie się 22 czerwca 2024 roku w sądeckim Hotelu Beskid przy ul. Bolesława Limanowskiego 1. Start o godzinie 9.00.

Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami mają miejsce już po raz drugi. W ubiegłym roku wzięło w nich udział aż 49 uczestników. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz prezent.

Pomysłodawcą zorganizowania w Nowym Sączu zawodów, w których mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne wpadł instruktor sportu specjalizujący się w pływaniu Szczepan Dziedzic, mający również uprawnienia do uczenia pływania osób z niepełnosprawnościami według zasad koncepcji Halliwick.

Wspólnie z Jakubem Kuligiem ze Szkoły pływania „Hardy Dzieciak” znaleźli sposób na uszczęśliwienie każdego dziecka, nie tylko pływającego, ale przede wszystkim tych, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Zawody wywołały ogromną radość nie tylko na twarzach uczestników ale i ich rodziców, którzy zgodnie powtarzali, że nigdy wcześniej w Nowym Sączu nie było takiej atrakcji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Nowosądecki Tadeusz Zaremba a swój udział zapowiedzieli radni Nowego Sącza Ilona Orzeł, Grzegorz Fecko oraz Maciej Rogóż.

A szczegóły dotyczące „II Gali Pływackiej dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami” można znaleźć na plakacie poniżej.

Skip to content