17O km na godzinę w terenie zabudowanym. 55-latek stracił prawo jazdy

Patrol sądeckiej grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę jeepa, który w Rożnowie jechał 168 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o prawie 120 km/h! Policjanci zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się teraz sąd.

6 czerwca br. około godziny 17:20 policjanci sądeckiej grupy, którzy patrolowali drogę w miejscowości Rożnów, zauważyli samochód marki Jeep poruszający się ze znaczną prędkością w obszarze zabudowanym. W związku z tym, że wideorejestrator wskazał aż 168 km/h, co oznacza, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 118 km/h, mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

Teraz mężczyzna będzie musiał ponieść poważne konsekwencje swojego zachowania. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali 55-letniemu kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, a także nałożyli na niego 15 punktów karnych. Z uwagi na to, że w ostatnim czasie mieszkaniec województwa śląskiego kilkukrotnie dopuszczał się przekroczenia prędkości, mundurowi skierowali też wniosek do sądu o jego ukaranie. Teraz niefrasobliwemu kierowcy grozi grzywna w wysokości nawet 30 tysięcy złotych i utrata prawa jazdy z uwagi na przekroczenie limitu punktów karnych.

Skip to content