Zablokują drogę – mieszkańcy mają dość czekania na budowę Sądeczanki

Miarka się przebrała i mieszkańcy Sądecczyzny nie zamierzają dłużej bezczynnie przyglądać się opieszałości urzędników i polityków w sprawie Sądeczanki. 18 czerwca grupa „Sądeczanka  PROTEST – Żądamy drogi do Nowego Sącza” organizuje protest mieszkańców Sądecczyzny, przedsiębiorców, wszystkich którzy mają już dosyć braku szybkiej drogi do Nowego Sącza.

W godzinach od 13:00 do 13:30 w Wielopolu na DK 75 (przy salonie BMW, okolice przejścia dla pieszych ) zostanie zablokowana droga, w planach także lądowanie helikoptera – to aby pokazać, że nie każdy dysponuje helikopterem aby szybko dojechać do Nowego Sącza.

Jak piszą organizatorzy protestu – Łukasz Smolarski i Maciej Szafraniec, założyciele grupy „Sądeczanka  PROTEST – Żądamy drogi do Nowego Sącza”, wszyscy mają dosyć trwającej ponad 20 letniej batalii wokół budowy drogi. „Opieszałość urzędnicza? Przygotowania do budowy drogi łączącej Nowy Sącz z Brzeskiem i autostradą A4 utknęły w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Trwają tam prace nad decyzją środowiskową dla inwestycji od ponad 3 lat. Wniosek obecnie został ponownie zwrócony do Inwestora w celu uzupełnień…Należy podkreślić, że jest porozumienie między samorządowcami,  przez gminy przez które będzie przebiegać Sądeczanka w wariancie A tzw. wariant samorządowy,  wszelkie konsultacje i decyzje już dawno zapadły, a dokumenty jak pisaliśmy wcześniej „mrożone są” w czeluściach urzędów…”

Udział w proteście potwierdzili m.in.

Były Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu – prof. Krzysztof Pawłowski,  przedstawiciele dużych sądeckich biznesów oraz wielu mieszkańców, lokalnych polityków i przedsiębiorców ludzi, którzy mają dosyć ciągłych korków na wjeździe do Nowego Sącza, śmiertelnych wypadków na DK 75,  braku szybkiej i bezpiecznej drogi do autostrady A4.

Po proteście o godzinie 18:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 27 odbędzie się spotkanie otwarte z władzami, samorządami, politykami, ludźmi biznesu i mieszkańcami, panel dyskusyjny dotyczący wszelkich kwestii budowy Sądeczanki.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w proteście.

Skip to content