Uwaga. Wprowadzono trzeci stopień zagrożenia powodziowego

 Intensywne opady deszczu i możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzekach.

W nocy IMGW-PIB podniósł ostrzeżenie meteorologiczne o silnym deszczu z burzami  dla województwa małopolskiego do III – najwyższego – stopnia.

Wydane ono zostało dla 17 powiatów (bocheński, brzeski, gorlicki, krakowski, Kraków, limanowski, myślenicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, oświęcimski, suski, tarnowski, Tarnów, tatrzański, wadowicki i wielicki). Obowiązuje do godz. 22.00.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj do godz. 22:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu od 90 mm do 110 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h, możliwy grad. Prawdopodobieństwo: 80 %. Stopień zagrożenia: 3 stopień (w skali 3-stopniowej).

Ponadto, Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że od dzisiaj do jutra (5 czerwca 2024 r.) do godz. 02:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, zaznaczą się wzrosty poziomu wody, miejscami gwałtowne. Lokalnie istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo także alarmowych.

Prawdopodobieństwo: 90%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3 – stopniowej).

Skip to content