Stary Sącz. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej ma nową siedzibę

fot. gmina Stary Sącz

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Stary Sącz ma nową siedzibę. Oddanie do użytku nowego budynku przy ulicy Piaski 21 miało miejsce 2O maja i jak przekonują władze gminy, to przełomowy moment nie tylko dla pracowników, ale także dla całej społeczności, która od lat korzysta z ich usług.

Od 12 lat pracownicy MZGK dbają o infrastrukturę i estetykę miasta. Jednak brak scentralizowanej siedziby stanowił wyzwanie dla efektywnej koordynacji ich działań. W 2018 roku pojawiła się nadzieja na zmianę, a dzisiaj, w dniu 20 maja, miasto świętuje otwarcie nowego budynku, który będzie nie tylko miejscem pracy, ale również centrum działalności komunalnej.

Nowa siedziba MZGK składa się z nowoczesnych biur, zaplecza socjalnego, stołówki oraz szatni dla pracowników. To miejsce, gdzie blisko 50 osób będzie miało godne i komfortowe warunki pracy, co wpłynie pozytywnie nie tylko na ich samopoczucie, ale także na efektywność wykonywanych zadań. Dodatkowo, hangar na maszyny zapewni bezpieczeństwo i odpowiednie warunki przechowywania sprzętu.

Koszt budowy, wynoszący 3 mln 245 tysięcy złotych, stanowił wyzwanie finansowe, jednak dzięki wkładowi własnemu MZGK oraz pozyskanemu kredytowi inwestycyjnemu, udało się zrealizować ten projekt.

Skip to content