Wyrusza na Szlak Nadmorski aby pomóc nastoletniemu Kubie

Kuba Badowski to uśmiechnięty, energiczny nastolatek pochodzący ze Starej Wsi koło Nowego Sącza. W wieku 8 lat otrzymał diagnozę, która wywróciła jego życie o 180 stopni- dystrofia mięśniowa Duchenne’a. To genetyczna choroba prowadząca do całkowitego zaniku mięśni. Z każdym kolejnym miesiącem jego mięśnie stawały się coraz słabsze, a przemieszczanie się trudniejsze. Rok później, Kuba został przyjęty do szpitala z powodu częstoskurczu nadkomorowego i przeszedł zabieg ablacji. Zdiagnozowano u niego zespół Wolffa-Parkinsona-White’a. Obecnie Kuba porusza się na wózku inwalidzkim. Jego dni wypełnia nauka, rehabilitacja i turnusy lecznicze. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a jest nieuleczalna. Jedynym skutecznym sposobem, żeby hamować rozwój choroby jest codzienna i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Na nietypowy pomysł pomocy Kubie wpadł Bartłomiej Fecko. 1 czerwca wyruszy on na Szlak Nadmorski i będzie prowadził zbiórkę na szlaku. Trasa zaczyna się w Świnoujściu przy granicy z Niemcami i prowadzi linią brzegową Bałtyku do Żarnowca. Stamtąd powędruje dalej i marsz zakończy na najbardziej wysuniętym punkcie Półwyspu Helskiego. Cała wyprawa wyniesie około 500 km. Dodatkowo na profilu zrzutka.pl założył też specjalną zbiórkę na ten cel. Aby wesprzeć akcję wystarczy odszukać zakładkę z hasłem „Chudy w podróży – Przejdę 500 km dla Kuby Badowskiego – Akcja „Kilometr za złotówkę” i wpłacić dowolny datek.

https://zrzutka.pl/7my5nu?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR104t4u1Ii9q5wgEt80DaaEGZO9RWG1F5xm-JbhtNSZ5CswGTDqe6kEq8M_aem_AbVCo7Ddc_pX661rHZRXK1gKB6NWYwqnnzBnvyXd3SFeMOcwpRnt9FLpGpgoJApd4A4YVj6cW11zdKotrQ9-BzpW

W akcję zaangażowali się także partnerzy, dzięki którym każdy przebyty kilometr zasili konto zbiórki

  • Hurtownia motoryzacyjna Carex 2 zł/km
  • Dmland, Globbo, OW Barbara, Rutkowski Wojciech, Sowmatic, Stanlak, Szymański Józef, XTON po 1 zł/km

A codzienne relacje z wędrówki można śledzić na poniższych stronach:

Facebook: Chudy w podróży

Instagram: chudy_w_podrozy

Skip to content