Wielki sukces Klubu Taekwondo na Mistrzostwach Polski

Zakończyły się XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Brzegu Dolnym. Zawody były rozgrywane w dniach 24-26.05.2024 i wzięło w nich udział 316 zawodników z 47 klubów. Rywalizowali w konkurencjach układów formalnych, walki oraz technik specjalnych. Nowosądecki Klub Sportowy Taekwondo reprezentowało 6 zawodników, z czego dla pięciorga był to debiut na Mistrzostwach Polski. Wiele godzin spędzonych na przygotowaniach (często dodatkowych poza regularnymi treningami) do najważniejszych zawodów zaowocowało niesamowitym sukcesem.

Zawodnicy nowosądeckiego klubu wywalczyli 3 medale a co za tym idzie 3 tytuły Mistrza Polski, 2 medale i 2 tytuły v-ce Mistrza Polski a także 1 medal i tytuł II v-ce Mistrza Polski. Dodatkowo Maksymilian Orzeł został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski. Dzięki takim wynikom klub zajął II miejsce w klasyfikacji medalowej a także został III najlepszym klubem w Polsce.

Medale i tytuły:

Maksymilian Orzeł:

• tytuł Mistrza Polski w układach stopni mistrzowskich
  • tytuł Mistrza Polski w technikach specjalnych
  • tytuł v-ce Mistrza Polski w walkach w kategorii +65kg
  • tytuł najlepszego zawodnika turnieju

Maksymilian po ostatnim sukcesie na Mistrzostwach Europy, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, teraz  potwierdził swój prym w Polsce.

Wiktoria Gądek

• tytuł Mistrzyni Polski w walkach w kategorii +60kg
  • tytuł v-ce Mistrzyni Polski w technikach specjalnych

Kamil Kiełbasa

• tytuł II v-ce Mistrza Polski w walkach w kategorii do 45kg

Mikołaj Bodziony

• V miejsce walka w kategorii do 60kg na 27 startujących zawodników. Mikołaj przegrał walkę o brąz po bardzo pasjonującym pojedynku I wygraniu 4 wcześniejszych walk