Niezwykły pokaz na Rynku. Iskry Niepodległej w Nowym Sączu

fot: Iskry Niepodległej

Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne. Tylko do jutra /26 kwietnia/ na nowosądeckim Rynku można obejrzeć niezwykłe widowisko multimedialne zatytułowane Iskry Niepodległej. W zaprojektowanej specjalnie do tego celu naczepie ekspozycyjnej, za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, prezentowane są fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale polskiej wspólnoty.

HARMONOGRAM:

  • Dzień 1: 9:00–17:00
  • Dzień 2: 9:00–17:00
  • Dzień 3: 9:00–15:00

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków /z ostatnich 1OO lat/, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To wraz z nią goście udają się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Ludwik Hirszfeld, Irena Sendlerowa czy Marek Kamiński. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Spektakl jest bezpłatny.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Skip to content