Sądeckie cheerleaderki jadą do USA. Będą walczyć na Mistrzostwach Świata

Już w najbliższą niedzielę cheerleaderki z sadeckiego klubu Global Cheer wylecą do USA. Będą reprezentować Polskę w w kategorii „All Girls” w Mistrzostwach Świata Cheerleaders – ICU World’s 2024, które odbędą się w Orlando na Florydzie w dniach 24 – 26 kwietnia. W zawodach udział wezmą 24 zawodniczki sądeckiego klubu a – jak przekonuje trener klubu Mirosław Haczek – rywalizacja będzie ciężka.

Lecimy do USA pełni nadziei na dobry wynik. Oczywiście konkurencja będzie duża, bo zespołów na najwyższym poziomie nie brakuje. Jednak za nami są wyniki z Mistrzostw Polski, Europy, czy Świata. W tej grupie trenujemy od 10 lat, a spotykamy się 3 razy w tygodniu. Praca, by wynik wizualny, by wszystkie elementy były wykonane pięknie i synchronicznie, jest bardzo mozolna i ciężka. Nasz układ trwa 2 minuty i 15 sekund. Zaczyna się okrzykiem i tak się też kończy – informuje trener.

Pierwszego dnia zawodów (24 kwietnia) odbędą się eliminacje, a do finałów, w dniu następnym, awansuje 6 najlepszych drużyn.

-– To, co pokażemy w Orlando opracowywaliśmy kilka miesięcy, krok po kroku, ćwiczenie po ćwiczeniu – dodaje Mirosław Haczek. – Dziewczyny wiedzą, że to jest przede wszystkim piękna, sportowa przygoda. Dlatego na treningach nie było żadnego problemu. Wylatujemy pełni nadziei. Warto jednak dodać, że będziemy nie tylko startować, ale również zwiedzać. Będziemy zakwaterowani w przepięknym ośrodku Disneya, a tam jest co oglądać – dodaje Mirosław Haczek.

Udział sądeckiego klubu w Mistrzostwach Świata to efekt złotego medalu, jaki cheerleaderki zdobyły podczas Mistrzostw Polski. Koszt wzięcia udziału w zawodach jest jednak ogromny. To 3OO tysięcy złotych, które w połowie zostaną pokryte ze środków Województwa Małopolskiego, Miasta Nowy Sącz a także kilku sponsorów. Drugą połowę pokryją same zawodniczki.

Skip to content