Informacje o bombach na uczelniach. Także w Nowym Sączu

foto: KM Policji w Nowym Sączu

Jestem rolnikiem  i podłożyłem  bombę w Waszym Budynku. Detonacja za 2 godziny wszyscy zginą. Ratujcie ludzi. W waszym budynku jest agrobomba z nawozów rolniczych. Bedzie detonacja jak wyśle smsa. Zgłasza zarządca„.

Mail o powyższej treści trafił dziś do Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Interweniowała policja a budynek został sprawdzony przez pirotechnika. Na szczęście żadnego zagrożenia nie wykryto i obeszło się bez ewakuacji budynku.

Jak się okazuje sądecka uczelnia, to jedna z wielu instytucji w całej Polsce, która otrzymała podobne ostrzeżenie, wysłane z adresu agrouniarolnik@gmail.com. Sprawę komentuje Krajowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przekonując, że koordynator CBŚP, po dokonaniu oceny wiarygodności informacji, nie odnalazł powiązań i potwierdzenia poszczególnych cząstkowych danych.  Zalecenie koordynatora brzmi „nie ewakuować”. Jednocześnie w wydanym komunikacie czytamy, że „ostateczna decyzja o przeprowadzeniu ewakuacji obiektów lub jej braku, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, należy do właściciela, zarządcy lub użytkownika obiektu„.

Skip to content