Zgłosił uprowadzenie żony. Na komendę przyjechał kompletnie pijany

????????????????????????????????????

Mieszkaniec Sądecczyzny mając w organizmie 2,7 promila alkoholu, kierował samochodem, który zaparkował przed komendą. Mężczyzna zgłosił uprowadzenie żony, jednak w czasie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta wcale nie została uprowadzona, za to on od kilku lat się nad nią znęca. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.

5 marca br. kilkanaście minut po godzinie 6 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu samochód zaparkował mężczyzna, który przyszedł zgłosić, że jego żona została uprowadzona. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu – okazało się, że prowadził pojazd mając w organizmie 2,7 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w systemach na jaw wyszło, że mieszkaniec Sądecczyzny ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 

Równocześnie policjanci podjęli czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu kobiety. Patrol w pierwszej kolejności został skierowany w rejon domu, w którym wspólnie mieszkała z mężem. Jak się okazało kobieta wcale nie została przez nikogo uprowadzona, jednak rozmawiając z mundurowymi przyznała, że mąż od kilku lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, wszczyna awantury podczas, których m.in. używa przemocy, a także niszczy sprzęt gospodarstwa domowego.

Policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty, a mężczyzna został zatrzymany, będąc jeszcze w komendzie. Mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższą osobą, za co grozi do 5 lat więzienia. Odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień. Na wniosek policjantów prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami, oczekując na wyrok.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się o tym poinformować i skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Możesz uzyskać fachową poradę np. dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002). Pamiętaj, jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Natomiast jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Reaguj i powiadom odpowiednie służby!

Więcej informacji, gdzie szukać pomocy: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie

Skip to content