Jechał pijany samochodem. Wzbudził podejrzenia innego kierowcy. Okazało się, że był poszukiwany

fot. Zdjęcie ilustracyjne

Poszukiwany listem gończym nietrzeźwy kierowca z dożywotnimi zakazami prowadzenia pojazdów wpadł na Sądecczyźnie

16 lutego br. około godziny 22:25 mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wracając do domu drogą krajową nr 75, w Maciejowej zauważył, że kierowca forda pokonuje trasę tzw. zygzakiem i wjeżdża na pobocze. Widząc takie zachowanie, uznał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego kiedy w Łabowej pojazd zjechał na parking, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego postanowił także się zatrzymać i sprawdzić, co dzieje się z kierowcą. Jego zachowanie świadczyło, że najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu, dlatego Sądeczanin zabrał kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci szybko dotarli na miejsce i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Po przeprowadzeniu badania trzeźwości, okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, na jaw wyszło, że 30-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego ma trzy aktywne orzeczone przez sądy zakazy prowadzenia pojazdów (w tym dwa dożywotnie, w dwóch przypadkach obejmują też wszelkie pojazdy mechaniczne) oraz decyzję starosty o dożywotnim cofnięciu uprawnień. Oprócz tego policjanci ustalili, że 30-latek jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy oraz zarządzeniem Sądu Rejonowego w Miechowie w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego, z uwagi na to, że ma zasądzoną karę łącznie 26 miesięcy pozbawienia wolności.

Po wykonanych czynnościach w tej sprawie, 30-latek został przewieziony do sądeckiego zakładu karnego. Mężczyzna odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonych środków karnych i prowadzenie po cofnięciu uprawnień, za go grozi do 5 lat więzienia.

Nie pozwalaj na jazdę po pijanemu

Jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz podejrzane zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „zygzakiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Skip to content