MCK Sokół zaprasza na festiwal piosenki „Pamiętajcie o ogrodach”

XIX Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH powraca z wielkimi gwiazdami polskiej sceny muzycznej! Podczas trzech marcowych wieczorów w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu zobaczymy: Anitę Lipnicką, Kayah&Royal String Quartet oraz artystów Piwnicy pod Baranami.

Na początek, 17 marca, organizatorzy przygotowali koncert Anity Lipnickiej promującej swój najnowszy album „Śnienie”. Tym razem towarzyszyć jej będzie zespół w składzie poszerzonym o dodatkowych muzyków. „Nie mogę zdradzić zbyt wiele. Mogę tylko obiecać, że będziecie wniebowzięci!” – zapowiada Anita.

Dzień później na scenie MCK SOKÓŁ pojawi się Kayah&Royal String Quartet ze swoim wyjątkowym i odważnym w aranżacjach projektem łączącym akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z najbardziej charyzmatycznych polskich artystek. Utwory, które wybrała do tego projektu, są bardzo osobiste i najbliższe jej sercu, a zaśpiewane w tak niezwykły sposób, że słuchacz na nowo je odkrywa.

Z kolei finałowy wieczór Festiwalu, 20 marca, będzie muzyczno-poetyckim hołdem złożonym legendarnym artystom – Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie. Ewa zadebiutowała na scenie Piwnicy pod Baranami w 1962 roku, na której szybko została okrzyknięta czarnym Aniołem Piwnicy. Cztery lata później z zespołem Anawa zadebiutował w Krakowie Marek Grechuta. W programie koncertu artystów Piwnicy pod Baranami znajdą się m.in. utwory takie jak: „Tomaszów”, „Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignon”, „Grande Valse Brillante” oraz „Będziesz moją Panią”.

Bilety do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3), w biletomacie w Centrum Handlowym GOŁĄBKOWICE (ul. Prażmowskiego 1) oraz online na stronie: biletysokol.pl/repertuar

Skip to content