Jutro kolejny protest rolników. W Starym i Nowym Sączu będą duże utrudnienia w ruchu

We wtorek 20 lutego br. odbędzie się kolejna akcja protestacyjna rolników z Sądecczyzny i ościennych powiatów. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicach Starego Sącza i Nowego Sącza oraz na drogach dojazdowych do tych miejscowości.

W dniu 20 lutego br. zgodnie ze zgłoszeniem organizatora akcja protestacyjna rozpocznie się o godzinie 9:30 spotkaniem na parkingu przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona tam msza święta, natomiast po godzinie 11:00 zacznie tworzyć się kolumna protestacyjna. Pojazdy rolnicze będą się przemieszczać drogą krajową nr 87 w kierunku Nowego Sącza, a następnie przejadą ulicami: Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Bolesława Limanowskiego, Królowej Jadwigi, Rondem Solidarności, ul. Pułkownika Władysława Beliny-Prażmowskiego, ul. Nowochruślicką, Janusza Pieczkowskiego, Wincentego Witosa do Ronda Jana Pawła II, które następnie zostanie zablokowane na około 1-2 godziny.

Z informacji przekazanych przez organizatora protest może potrwać do godziny 16:00. Mając na uwadze, że będą to godziny szczytu należy liczyć się z wystąpieniem utrudnień w ruchu. Policja apeluje o cierpliwość, zachowanie ostrożności i ewentualne rozważenie wyboru alternatywnej trasy.

Skip to content