Nawojowiacy mają 3O lat

fot. Maria Olszowska

Zespół Regionalny Nawojowiacy obchodzi w tym roku jubileusz 3O lecia działalności. Tańczą i śpiewają na scenie, a tym samym promują Sądecczyznę w kraju i za granicą.

Z tej okazji starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał zespołowi 3000 zł nagrody, a także wyróżnił jego członków Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

Dziękuję za dbanie o naszą kulturę i dziedzictwo regionalne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Sądecczyzna słynie z bogactwa regionalnego – nigdzie indziej nie ma aż tylu zespołów i grup regionalnych. Gratuluję pięknego jubileuszu i proszę o kolejne lata promocji Ziemi Sądeckiej w Polsce i poza jej granicami!

Złote Jabłko Sądeckie otrzymały: Krystyna Zarotyńska, Beata Zaczek i Teresa Witowska.

Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymali: Gabriela Dąb, Maria Mordarska, Beata Borek, Beata Dutka, Dorota Kucharska, Grzegorz Korzym i Antoni Cempa.

Spotkanie jubileuszowe połączone z prezentacją zespołu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nawojowej. Byli na nim również obecni m.in.: radna wojewódzka Marta Mordarska, wójt Nawojowej Stanisław Kiełbasa oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów regionalnych.

Skip to content