Radość Wasza – Radość Nasza. Wielki bal karnawałowy zbliża się wielkimi krokami

Ten bal to już nowosądecka tradycja. Już po raz 23, jak co roku na zakończenie karnawału Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi wraz z partnerami,, zaprasza na wielki bal pod hasłem Radość Wasza – Radość Nasza. Zabawa będzie mieć miejsce 13 lutego w godzinach od 1O do 13 w Hali Widowisko – Sportowej przy ul. Nadbrzeżnej. Uczestnicy będą się bawić z Zespołem Estradowym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza a opiekę nad nimi będą sprawować studenci Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na czele z prodziekanem Panią mgr Bogusławą Gaweł.

Gościem specjalnym wydarzenia jest Kordian a wśród atrakcji m.in. wybór króla i królowej balu oraz wiele konkursów z nagrodami.

„-W programie przewidujemy wybór króla i królowej balu, wybór miss baby sponsorów, miss baby mediów, liczne konkursy z nagrodami dla uczestników imprez oraz 12OO lodów od firmy Braci Koral. Przygotujcie się na wiele atrakcji, konkursów i bajecznej zabawy. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a radość Wasza niech będzie radością nasząmówi Artur Czernecki prezes Stowarzyszenia.

Bal karnawałowy Radość Wasza – Radość Nasza ma także swój akcent charytatywny. Przy tej wyjątkowej okazji zorganizowana będzie zbiórka charytatywna na rehabilitację pana Jacka Gawreckiego, długoletniego koncertmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

– bp Andrzej Jeż, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej

– Krzysztof Klęczar, Wojewoda Małopolski

– Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego

– Ludomir Handzel, Prezydent Miasta Nowego Sącza

– Marek Kwiatkowski, Starosta Powiatu Nowosądeckiego

– Generał Straży Granicznej Stanisław Laciuga, Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

– Marek Pławiak, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Celem balu jest:

1. Dowartościowanie dzieci niepełnosprawnych ,stworzenie im warunków do zaspokajania potrzeb wynikających z przynależności do grupy społecznej, a jednocześnie zaszczepienie w ich zdrowych rówieśnikach potrzeby pomocy innym i uwrażliwienie na otaczające nas problemy społeczne .

2. Zapobieganie marginalizacji życia społecznego środowisk zagrożonych patologią, poprzez naukę prawidłowych umiejętności społecznych /zwroty grzecznościowe podczas zabaw i konkursów, przy odbiorze nagród/

3. Dawanie dzieciom okazji do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego/troska podczas zabawy o prawidłowe relacje interpersonalne i współdziałanie w grupie podczas konkurencji sportowych/

4 Zagospodarowanie ich czasu wolnego

A my, w krótkim materiale filmowym przypominamy jak bawili się uczestnicy jubileuszowego Balu Radość Wasza – Radość Nasza w 2O2O roku, którego gościem specjalnym była Majka Jeżowska.

Skip to content