Galeria Sandecja została sprzedana

źródłó: urbanity.pl

Galeria Sandecja przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu, wybudowana w 2OO9 roku, której dotychczasowym właścicielem była spółka z grupy Agat Ejendomme (dawniej TK Development), została sprzedana. Nowym właścicielem jest Fundusz Focus Estate. Sprzedającemu doradzał Colliers.

-„Zgodnie z prognozami Colliers na rynku centrów handlowych w Polsce w najbliższym czasie spodziewamy się wzmożonej aktywności w różnych obszarach, między innymi przejęć. Sektor centrów handlowych po pandemii, wbrew części przewidywań, odbudował się i nadal osiąga wysokie stopy zwrotu. Co ważne, ten format okazał się odporny również na rozwój rynku e-commerce, na co mają wpływ między innymi rosnące koszty dystrybucji. Sprzedaż Sandecji w Nowym Sączu to pozytywny sygnał dla rynku, a także zapowiedź dobrego roku. Gratulujemy Agat Ejendomme i Focus Estate Fund sfinalizowania transakcji oraz dziękujemy sprzedającemu za zaufanie i możliwość bycia częścią tego procesu” – powiedział: Dariusz Forysiak, Dyrektor w dziale Doradztwa Inwestycyjnego, Colliers.

Sandecja w Nowym Sączu to galeria handlowa o łącznej powierzchni 17 650 mkw., na której funkcjonuje 75 sklepów, w tym takie marki jak: H&M, New Yorker, Euro RTV AGD, CCC, Apart, Deichmann, Douglas oraz wiele innych. Największym najemcą spożywczym w budynku jest Carrefour. Najemcy galerii, która wybudowana została w 2009 roku, posiada 800 miejsc parkingowych, także wyposażonych w ładowarki do samochodów elektrycznych.

Skip to content