Porsche za 3/4 ceny? To możliwe już jutro

Jutro w Urzędzie Skarbowym Kraków – Krowodrza zostaną zlicytowane dwa luksusowe samochody marki Porsche za 3/4 rynkowej wartości.

Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza jutro o 11:00 przeprowadzi dwie licytacje samochodów Porsche Panamera i Porsche Cayenne. Licytacje prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) to okazja do zakupu przedmiotów i nieruchomości w korzystnej cenie. Każdy, kto wpłaci wadium, może przystąpić do ogłaszanych na stronie www.malopolskie.kas.gov.pl licytacji

Porsche Paranera oraz Cayenne to kolejne z luksusowych samochodów licytowanych przez małopolską KAS w ostatnim czasie. W ubiegłym roku zakopiański urząd sprzedawał w ten sposób Bentleya, a Urząd Skarbowy w Nowym Targu licytował Porsche Panamera GTS.

Licytacja samochodów odbędzie się 10 stycznia (środa), o godz. 11:00 w budynku Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza przy ulicy Łokietka 20 w Krakowie.

Cena wywoławcza to niecałe 208 tys. zł za pierwszy z samochodów oraz 197 tys. zł za drugie auto. Oba samochody są z 2015 roku. Szczegóły w obwieszczeniu na stronie https://www.malopolskie.kas.gov.pl/

Urzędy skarbowe w ramach postępowań egzekucyjnych organizują licytacje, podczas których sprzedają ruchomości oraz nieruchomości. Licytacje odbywają się w oparciu o przepisy Ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, a pieniądze ze sprzedaży trafiają na pokrycie zaległości podatkowych ale też innych opłat i składek. 

W przypadku sprzedaży rzeczy odbywają się dwie licytacje. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji wynosi ¾ wartości szacunkowej ruchomości. Jeżeli pierwsza licytacja nie dojdzie do skutku, to na drugiej licytacji można kupić przedmiot za połowę jego wartości. Obecnie urzędy skarbowe to wyspecjalizowane organy egzekucyjne, które mogą sprzedać ruchomość w drodze przetargu ofert, bądź z wolnej ręki.

Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata wadium. Środki te są zabezpieczeniem dla organizatora licytacji i świadczą o tym, że osoba chcąca wziąć w niej udział, poważnie myśli o zakupie. Urząd skarbowy zwraca wadium osobom, które uczestniczyły w licytacji, ale jej nie wygrały.

Informacje o licytacjach (tzw. obwieszczenia) są publicznie dostępne. Można je znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej konkretnego urzędu skarbowego na stronie www.małoplskie.kas.gov.pl w zakładce ogłoszenia-obwieszczenia o licytacji oraz na stronie Ministerstwa Finansów (Ministerstwo Finansów – Portal Gov.pl (www.gov.pl), gdzie zamieszczane są ogłoszenia z całej Polski.

Skip to content