Pobili 13 i 15-latka. Zajmie się nimi sąd rodzinny

KM Policji w Nowym Sączu

Sąd zdecyduje o dalszym losie trzech nastolatków, którzy jednego dnia dokonali dwóch rozbojów na chłopcach w wieku 13 i 15 lat. Sprawcy zabrali pokrzywdzonym telefony komórkowe, wcześniej używając wobec nich przemocy.

26 grudnia ub. r. ok. godz. 21:20 Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w rejonie jednej z sądeckich galerii handlowych doszło do rozboju na 13-latku, który został pobity i okradziony z telefonu komórkowego przez trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany policjantom, którzy po otrzymanym zgłoszeniu przyjechali na miejsce. Funkcjonariusze ustalili rysopis pozostałych dwóch sprawców i ruszyli w teren w ich poszukiwaniu. Dzięki szybko podjętym działaniom wkrótce i oni zostali ustaleni przez policjantów. Okazało się, że są to mieszkańcy Nowego Sącza w wieku 15 i 16 lat. W toku realizowanych czynności policjanci ustalili także, że cała trójka tego samego dnia około godziny 18:30, na jednym z parkingów na osiedlu Westerplatte w Nowym Sączu również dokonała rozboju. Tym razem pokrzywdzonym był 15-letni sądeczanin, któremu najpierw grozili i uderzyli, a następnie zabrali jego telefon komórkowy.

Teraz o dalszym losie trzech nastolatków zdecyduje sąd rodzinny. Materiały w tej sprawie zostały już przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

Skip to content