Kia Sportage dla muszyńskich policjantów

Nowy oznakowany radiowóz zasilił tabor sądeckiej Policji. Dzisiaj (29 grudnia) pojazd został oficjalnie przekazany funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Muszynie, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie. Jego zakup dofinansowały władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna.

29 grudnia br. przed budynkiem Komisariatu Policji w Muszynie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla tamtejszych policjantów. W spotkaniu wziął udział insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, dr Jan Golba – Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Jerzy Majka – Przewodniczący rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz kom. Sebastian Wójtowicz – Komendant Komisariatu Policji w Muszynie. Szef sądeckich policjantów, przekazując samorządowcom okolicznościowe listy z podziękowaniami, zwrócił się do nich, wyrażając wdzięczność za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu:

-„Państwa przychylność jest zrozumieniem potrzeb naszej formacji, a jednocześnie przejawem troski o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów goszczących na Ziemi Muszyńskiej, bowiem wzmocnienie policyjnej floty znacznie usprawni służbę funkcjonariuszy, realnie wpływając na zapewnienie bezpieczeństwa w naszym regionie. Bezpieczeństwo to nasz wspólny cel, dlatego jeszcze raz dziękuję za okazane wsparcie i wyrażam nadzieję na dalszą, równie owocną współpracę.”

Nowy radiowóz przekazany dziś policjantom z Muszyny to Kia Sportage wyprodukowana w 2023 roku, z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra i mocy 180 koni mechanicznych. Radiowóz posiada nowe oznakowanie z dużymi żółtymi odblaskowymi pasami. Koszt jego zakupu wyniósł 201 tys. złotych i w połowie pokryły go władze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Pozostała kwota pochodziła ze środków Policji.

Skip to content