Chcą zdepenalizować marihuanę. W zespole poseł z Sądecczyzny

Nowa Nadzieja o swoim podejściu do legalizacji marihuany, także w celu rekreacyjnym mówi już od dawna. Zdaniem jej członków, dorosły człowiek powinien sam decydować o tym, co pije, je i pali. Teraz będą o to walczyć w Sejmie. Wczoraj (20 grudnia) powołali zespół ds. depenalizacji marihuany, w którym znalazł się m.in. poseł z Sądecczyzny Ryszard Wilk.

Powołaliśmy w czwartek parlamentarny zespół do spraw legalizacji marihuany; zapraszamy wszystkich posłów innych opcji politycznych, którzy zgadzają się z naszymi postulatami do dołączania przekonuje poseł Konrad Berkowicz.

Berkowicz przypomniał, że parlamentarny zespół ds. legalizacji marihuany został powołany również w poprzedniej kadencji Sejmu. Nie udało mu się przeprowadzić żadnych spektakularnych działań ponieważ rządził PiS. Teraz autorzy pomysłu mają nadzieję, że będzie inaczej.Zachęcają także innych parlamentarzystów – podzielających ich poglądy w tej sprawie- do wejścia w skład zespołu.

Przypomnijmy, marihuana jest w Polsce legalna tylko w przypadku, gdy jest zażywana w celach leczniczych. Konopie medyczne są dostępne wyłącznie na receptę i pod konkretnym wskazaniem. Pacjenci korzystający z marihuany mają prawo zażywać ją zgodnie z zaleceniami lekarza, niezależnie od miejsca. Kluczowe jest jednak posiadanie przy sobie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienie do korzystania z tego lekarstwa w miejscu publicznym.

Do sprawy wrócimy

Skip to content