Sprzęt o wartości 4 tys. zł. padł łupem złodzieja. Apel do działkowiczów

All-focus

14 grudnia br. właścicielka jednej z działek na terenie ogródków działkowych w Starym Sączu poinformowała miejscowych policjantów o włamaniu. Kiedy kobieta po ponad dwóch tygodniach nieobecności, postanowiła sprawdzić, czy na jej działce wszystko w porządku, zauważyła, że ktoś wyłamał panel ogrodzenia, a następnie wybił szybę w altanie, po czym wszedł do środka. Włamywacz zabrał m.in. akumulatorowe nożyce, piłę elektryczną, dwie kuchenki, odkurzacz i radioodbiornik. Łączne straty zostały oszacowane przez właścicielkę na około 4 tys. złotych.

Teraz policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy tego przestępstwa, a jednocześnie apelują do działkowców o czujność, doglądanie działek w sezonie zimowym oraz o ich odpowiednie zabezpieczenie.

  • Na czas trwania zimy, gdy właściciele rzadziej zaglądają na działkę, przede wszystkim powinni dokładnie zabezpieczyć altanę przed włamaniem, sprawdzić stan zamków, ewentualnie zamontować dodatkowe zabezpieczenia techniczne.
  • Nie powinni pozostawiać w jej wnętrzu żadnych wartościowych przedmiotów, drogiego sprzętu ogrodniczego czy sprzętu RTV i AGD.
  • Jeżeli już takie przedmioty muszą zostać na działce, wskazane jest, by zanotować sobie typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Te przedmioty, które nie posiadają numerów należy oznaczyć np. inicjałami czy innymi znakami, dzięki którym w przypadku kradzieży łatwiej będzie je można rozpoznać i ustalić czyją są własnością.
  • W miarę możliwości właściciele powinni odwiedzać i sprawdzać altanki na działkach oraz na zasadzie wzajemności, zwracać jednocześnie uwagę na działki sąsiadów, a szczególnie na osoby nieznajome przebywające na terenie ogrodu działkowego.
  • Jeżeli już doszło do włamania, należy jak najszybciej powiadomić o tym Policję, a w altanie niczego nie dotykać, by nie zatrzeć pozostawionych przez złodziei śladów. 
Skip to content