Rozbił 6 wiat przystankowych. Grozi mu 5 lat

Policjanci z komisariatu w Muszynie zatrzymali wandala, który uszkodził 6 szyb w wiatach przystankowych, a w jego ustaleniu pomógł nowoczesny system monitoringu, działający na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Mężczyzna już usłyszał zarzut i odpowie teraz przed sądem za uszkodzenie mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W ostatnim czasie na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna doszło do wybicia sześciu szyb w wiatach przystankowych, a urząd oszacował swoje straty na ponad 3,7 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu mienia, muszyńscy policjanci podjęli czynności, by ustalić, kto dopuścił się tego czynu. Ustalenie sprawcy było jednak czasochłonne, ale w pracy mundurowych niezwykle pomocne okazały się nagrania z kamer nowoczesnego systemu monitoringu wizyjnego, działającego na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, dzięki któremu funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego. Jak się okazało mężczyzna podjeżdżał samochodem w pobliże przystanków i rozbijał szyby, oddając w ich kierunku strzały.

21 października br. funkcjonariusze z Muszyny zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. W pojeździe, którym się poruszał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet zasilany nabojem gazowym oraz metalowe kulki. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 37-latek usłyszał od policjantów zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu do kara 5 lat więzienia.

Skip to content