W Marcinkowicach wybudują tor saneczkowy za 6 milionów złotych

fot. Letni tor saneczkowy w Karpaczu https://kolorowa.pl/rynna-saneczkowa/

Tor saneczkowy w Marcinkowicach ma być gotowy już za dwa lata. Takie informacje płyną ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, które właśnie otrzymało 6 milionów złotych dofinansowania na wykonanie tej inwestycji. Tor powstanie przy Zespole Szkół w Marcinkowicach a będzie budowany z kompozytu. Otwarcie jest planowane na 2025 rok.

Bardzo się cieszę, że przygotowany przez nas wniosek został zaakceptowany – podkreśla Starostwa Nowosądeckie Marek Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że przy Zespole Szkół w Marcinkowicach działa klub saneczkowy, a w szkole uczą się reprezentanci Polski juniorów, którzy obecnie trenują m.in. w Norwegii.

Ten tor będzie dopełnieniem całego kompleksu Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach – dodaje starosta . – Jest tu już nowoczesna hala sportowa, strzelnica na osiem stanowisk, boiska do uprawiania lekkoatletyki, bieżnie, rzutnie, skocznie, basen i przeszklone boisko do squasha. Mamy również internat na ponad 80 miejsc. Dopełnieniem całości będzie pierwszy w Małopolsce, a być może pierwszy lub drugi w Polsce kompozytowy tor saneczkarski. Jestem już po rozmowach z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych i mamy zapewnienie, że na naszym torze będą ćwiczyć zawodnicy kadry Polski, którzy obecnie muszą wyjeżdżać na treningi za granicę.

Prace związane z rozpisaniem przetargu zostaną rozpoczęte jak najszybciej.

na zdjęciu letni tor saneczkowy w Karpaczu/źródło: https://kolorowa.pl/rynna-saneczkowa/

Skip to content