Senior stracił 19-tysięcy złotych. Oszuści znów aktywni

foto: KM Policji w Nowym Sączu

Starszy mieszkaniec Nowego Sącza stracił 19 tys. złotych przez oszusta, który wmówił mu, że jego pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. W związku z tym zgłoszeniem policjanci ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę.

9 października br. do starszego mieszkańca Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Policji i wmówił 71-latkowi, że jego pieniądze zgromadzone w banku są zagrożone. Zmanipulowany senior wypłacił w bankomacie 19 tys. złotych, po czym zgodnie z instrukcją oszusta, zostawił je przy wiacie śmietnikowej, skąd błyskawicznie zostały zabrane. Kiedy do 71-latka dotarło, że został oszukany, o zdarzeniu poinformował sądeckich policjantów. Mundurowi prowadzą teraz czynności w tej sprawie i jednocześnie apelują o rozwagę i nieprzekazywanie nieznajomym osobom żadnych pieniędzy!

Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują różne sposoby, by osiągnąć swój cel. W momencie, gdy ktoś, podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta, prokuratora czy pracownika instytucji, będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną! Nie działajmy pochopnie – jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego).

Skip to content