Cheerleaderki z Krynicy powalczą w Pucharze Świata w Korei

Już 6-8 października 2023 odbędą się pierwsze międzynarodowe zawody w cheerleadingu w Korei Południowej. To ICU WORLD CUP SEOUL . Kadrę Polski na ten event stanowi zespół Pom Junior – Millenium (Brzeszcze) oraz Cheer Hip Hop Double – Karolina i Roksana WDS z Krynicy Zdrój.

Duet od trzech lat należy do Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu i na swoim koncie ma już wiele osiągnięć, m.in.: trzykrotny tytuł Mistrza Polski, sukcesy na Grand Prix Polski oraz występ na arenie międzynarodowej na Mistrzostwach Świata ICU WORLDS Orlando 2022.

Zespół tworzą: Karolina Wolak, właścicielka i trenerka Fruciaki, absolwentka Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju oraz Roksana Majda uczennica 4abp LO – tegoroczna nasza maturzystka – mówi Maria Aleksander-Pisz dyrektor szkoły.

Samodyscyplina, pracowitość, samodoskonalenie, pewność siebie, nieustępliwość, waleczność, ambicja i wielka pokora to te cechy charakteryzują nasze zawodniczki.

Czy to duet doskonały?

– Na pewno zgrany. Treningi przychodzą nam z wielką łatwością. Jestem trenerem, choreografem i zawodnikiem, to nie jest proste zadanie, jednak z Roksaną dogadujemy się bez słów. Jesteśmy szybkie, dynamiczne i spontaniczne. Robimy to, co podpowiada nam serce. Po ciężkich problemach zdrowotnych wracamy do gry! Dołożymy wszelkich starań, by barwy biało-czerwone były zapamiętane  – mówi Karolina Wolak przed rozpoczynającymi się zawodami.

Skip to content