Spłonęła hala produkcyjna firmy Fakro we Lwowie. Rosjanie przeprowadzili nocny atak na miasto

foto: DSNS Ukraine

Znajdująca się we Lwowie hala produkcyjna i biurowiec należące do firmy Fakro zostały zniszczone podczas nocnego ataku rosyjskich dronów na Lwów. Straty na pewno będą ogromne, bo według nieoficjalnych informacji w magazynie mogło się znajdować nawet 2 tys. okien. Na szczęście żaden z pracowników nie ucierpiał.

Część magazynów Fakro była wykorzystywana na potrzeby Caritas Lwów. Jak podaje Caritas Polska wczoraj dotarła dotarła tu pomoc humanitarna. W transporcie znajdowały się 33 palety paczek dla Ukrainy, które miały trafić do 660 rodzin. Wskutek ataku wszystko zostało zniszczone.

Oświadczenie fimy FAKRO w sprawie ataku na FAKRO Lwów:

Z dużym niepokojem przyjęliśmy informację o ataku wojskowych sił rosyjskich na dzielnicę przemysłową, w której znajduje się biurowiec i hala produkcyjna FAKRO Lwów. Na szczęście nie ucierpieli nasi pracownicy. Spłonęła hala produkcyjna z produktami FAKRO oraz magazyn częściowo udostępniony dla Caritas Lwów. Czekamy aż zostanie ugaszony pożar w celu oszacowania strat. Jesteśmy w kontakcie z naszymi pracownikami i kadrą zarządzającą FAKRO Lwów. Okazujemy im wsparcie. Produkcję w ukraińskich zakładach produkcyjnych przejęły polskie podmioty i będziemy w dalszym ciągu obsługiwać rynek ukraiński”

źródło: DSNS Ukraine
Skip to content